Ekologiczne wiejskie śniadania

Jeżeli goście będą zainteresowani – istnieje możliwość wykupienia u nas śniadań, które serwowane są w godzinach pomiędzy 8:30 a 10: 30.

Pragniemy się pochwalić, że jak przystało na sielsko – wiejskie klimaty, większość sezonowych produktów z których przygotowujemy posiłki, pochodzi z naszych własnych ekologicznych upraw i od szczęśliwych zwierząt. Bez chemii, nawozów sztucznych i oprysków.

Sami robimy aromatyczne powidła i kompoty. Własnoręcznie przygotowujemy i pieczemy dziarskie pasztety oraz ziarnowy chleb. Robimy pyszne sałatki i wypiekamy ciasta, pachnące aromatem słonecznych owoców.

Zapraszamy serdecznie.

Jeździectwo

Dla gości kochających zwierzęta, tak jak my – mamy również do zaproponowania możliwość jazdy konnej w naszej stadninie. Wierzymy w ideę, że największe szczęście na świecie, na końskim leży grzbiecie. Dlatego bardzo lubimy się tym szczęściem dzielić z naszymi gośćmi.

Drogi Gościu – jeżeli nie umiesz jeździć konno, ale chciałbyś się nauczyć – mamy na miejscu doświadczonego instruktora, z którym możesz indywidualnie rozpocząć swoją końską przygodę. Na terenie naszego gospodarstwa posiadamy własny round pen, na którym odbywają się pierwsze lekcje z początkującym jeźdźcą.

W naszej stajni mieszkają dwa kuce oraz trzy konie fryzyjskie pod siodło. Konie, w kontakcie z nowymi osobami – są bardzo dobrze ułożone, spokojne i zrównoważone.

Dla wytrawnych jeźdźców – organizujemy jazdy końskie w teren. Takie wyprawy to świetna okazja do szlifowania swoich umiejętności jeździeckich. Nie ma nic piękniejszego, niż spacer na końskim grzbiecie – brzegiem spienionego morza, czy pachncącym korzenną ściółką – leśnym traktem.

Nasze konie regularnie chodzą w tereny. Jeżdżą bezwędzidłowo w halterach, w stylu naturalnym. Są oswojone z ruchem ulicznym. Nie boją się rowerzystwów, pieszych, czy mijanych psów. Wszystkie konie chętnie wchodzą również do wody.

SPA – czyli zdrowie przez wodę.

Chcąc zapewnić Państwu szeroki wachlarz przyjemności – stworzyliśmy w naszym gospodarstwie strefę SPA, która usytuowana jest na parterze obiektu. Znajduje się w niej: pachnąca drewnem i ziołami – sucha sauna fińska (10-cio osobowa), łaźnia parowa, sauna INFRA RED oraz relaksujące jacuzzi (na 6 osób).

Strefa SPA czynna od 18:00 – 22:00.

Jacuzzi – relaksująca przyjemność

Wizyta w jacuzzi, to przede wszystkim duży relaks dla całego naszego ciała. Już kilkunastominutowa kąpiel, obniża znacznie poziom stresu, wpływa bardzo korzystnie na nasz organizm i pozwala oderwać się od codziennych stresów. W trakcie hydromasażu uwalniane są endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia, wywołujące dobre samopoczucie, a także niwelujące odczuwanie bólu.

Hydromasaż pobudza krążenie, dotleniając organizm. Jacuzzi, to świetny sposób na wsparcie skuteczność walki z cellulitem oraz niwelowanie obrzęku nóg. Dzięki pobudzaniu powierzchni całego ciała – sprzyja oczyszczaniu organizmu i odchudzaniu. Zmniejsza ból ścięgien, więzadeł, stawów, napięciowego bólu głowy oraz jest bardzo pomocne przy redukowaniu bólu pleców. Wizyty w jacuzzi, szczególnie poleca się osobom po kontuzjach. To idealne miejsce dla osób, które chcą się odprężyć po długim i ciężkim dniu

Sauna fińska – zalety

Seans w saunie fińskiej jest znakomitym relaksem dla całego naszego organizmu. Powietrze w pomieszczeniu rozgrzewa się do temperatury nawet 115°C a wilgotność powietrza sięga około 10%. Badania wskazują, że korzystanie z sauny ma znakomity wpływ na nasze zdrowie. Ciepło otwiera pory, oczyszcza je z toksyn i zanieczyszczeń oraz wyrównuje temperaturę skóry. Pozwala to na utrzymanie czystej i pięknej skóry. Szczególnie poleca się korzystanie z sauny po intensywnym wysiłku np. joggingu, czy jeździe na rowerze.

Nasza sauna, zbudowana jest z wyselekcjonowanego, pachnącego drewna naturalnego. Piec grzewczy wyłożony jest gorącymi kamieniami, które podczas seansów parowych – goście polewają wodą nasączoną aromatycznymi ziołami. Według fińskiej tradycji – ulatniająca się para – korzystnie jonizuje powietrze, uwalniając ciało od zmęczenia, stresu i niepokoju. Dzięki korzystaniu z sauny – nasza skóra staje się bardziej miękka, znikają bóle mięśni oraz stawów.

Galeria