Wypożycz rower i rusz w przygodę!
Naszym gościom zapewniamy możliwość wypożyczenia dobrej klasy sprzęt rowerowy.
Możecie liczyć na nasze pełne wsparcie w uzyskaniu szczegółowych informacji na temat lokalnych atrakcji rowerowych. Pomożemy wybrać trasę najbardziej odpowiednią dla kondycji każdego gościa. Zdradzimy tajemnice najciekawszych zakątków i doradzimy, gdzie dobrze wpaść na liczne rozkosze podniebienia.
Krajobrazy i infrastruktura
Świnoujście oraz cały obszar go otaczający, jest niezwykle wyjątkowym miejscem. Jako jedyne miasto w Polsce, położone jest na kilkudziesięciu wyspach, które nazwano tajemniczo „Krainą 44 wysp”. Obszar ten, jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc w rejonie wybrzeża Bałtyku.
Unikatowe położenie transgraniczne, zróżnicowana rzeźba terenu, sielski klimat przyrodniczy oraz profesjonalnie przygotowana infrastruktura rowerowa – to istny raj dla amatorów dwóch kółek.
Niezliczone, romantyczne rozlewiska, dzikość niezamieszkanych wysp, bujne knieje Wolińskiego Parku Narodowego, bogactwo rozmaitych gatunków ptactwa, poranne eteryczne mgły, zapach wiatru, nagrzanej ziemi i ziół – jesteśmy pewni, że te wszystkie skarby natury skradną twoje serce i pokochasz je na zawsze.

Malowniczo położony falochron Kanału Piastowskiego
Rowerowi zapaleńcy, znajdą tu dla siebie bardzo dużo propozycji na wiele ciekawych i pochłaniających wycieczek o różnym stopniu trudności. To prawdziwa kraina, zarówno przyrodniczych jak i miejskich zakamarków – która odkryje przed Wami autentyczne piękno tego miejsca.
Propozycje lokalnych ścieżek rowerowych to połączenie najważniejszych punktów tego rejonu, tj: śródmieścia, portu, dzielnicy nadmorskiej i przejścia granicznego z niemieckimi miejscowościami.
Rozbudowana sieć szlaków rowerowych to prawdziwa kreacja najpiękniejszych miejsc, których poznawanie wprawi Was w niesamowity zachwyt i pozwoli zwiedzić najbardziej odległe zakątki miasta i okolic Świnoujścia.
Połączenie zwiedzania z aktywnością fizyczną – to idealny sposób na wyciszenie organizmu, zdrowotny detox i ukojenie codziennych stresów. Odrobina wysiłku dotleni Wasze ciało świeżym, zdrowym powietrzem i przygotuje Was do relaksującego snu w naszych wygodnych apartamentach.
Specjalnie dla odwiedzających nas turystów – Urząd Miasta Świnoujście przygotował przewodnik rowerowy, proponujący przykładowe trasy dla rowerzystów.
Trasy zostały opracowane na podstawie bezpłatnego przewodnika rowerowego „Świnoujście i okolice”.

Wodna Marina – katamaran, łódki oraz grzyby i smaczne ryby!
W zaprzyjaźnionej marinie wypożyczysz sprzęt pływający – kajaki, rowery wodne, łódki, jacht. Marina organizuje również wycieczki katamaranem.
Specjalnie dla wędkarzy – w swojej ofercie posiadają również łodzie wiosłowe, łodzie z silnikami 5KW – 25KW oraz możliwość wypożyczenia wędek.
To właśnie tutaj możesz przyjechać na pyszny obiad – do znakomitej restauracji rybnej.
Menu obejmuje bogatą ofertę dań rybnych i smakowitych rybnych przekąsek.
Po więcej informacji zapraszamy na tę stronę.
Szlaki kajakowe – informacje
Kitesurfing – informacje
Wędkarstwo – informacje

Główne atrakcje okolicy
Dawny ratusz – to dziś siedziba Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Znajdują się tu zbiory prezentujące historię rybołówstwa, dzieje miasta i regionu, stare przyrząy nawigacyjne i okazy fauny morskiej. Jest to miejsce wielu interesujących i ciekawych wystaw lokalnych artystów.
http://www.muzeum-swinoujscie.pl/
Fort Anioła – wybudowany na wzór Mauzoleum Hadriana (dzisiejszy Zamek Św. Anioła w Rzymie). Muzeum architektury militarnej. Zbudowany w latach 1854-1858, za czasów panowania króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV jako punkt artyleryjsko – obserwacyjny Twierdzy Świnoujście (stanowiły ją 4 forty). W radar, radiostacje, telegraf, telefon) – Fort Anioła pełnił rolę posterunku obserwacji powietrznej dla sił niemieckich. Po wojnie został przejęty przez Rosjan. Fort do roku 1992 był punktem obserwacji powietrznej i łączności z okrętami Floty Radzieckiej.
Fort zachodni -Pierwsze fortyfikacje u ujścia Świny pojawiły się na początku XVII wieku. Wzniósł je dowódca wojsk cesarskich Albrecht von Wallenstein – dla obrony przed Duńczykami i Szwedami. Wokół właśnie tych fortyfikacji – doszło w okresie wojny trzydziestoletniej do zaciętych i krwawych walk. Szczedzi, władający wówczas Świnoujściem, przez kilkadziesiąt kolejnych lat rozbudowywali istniejące już szańce obronne. Od 1721 r Świnoujście wróciło pod panowanie Prus, a w 1746 r król pruski Fryderyk II podniósł je do rangi portu morskiego.
Kościół pw. NMP Gwiazdy Morza „Stella Maris” – Neogotycka świątynia z końca XIX stulecia – do II wojny światowej jedyny kościół katolicki w Świnoujściu; we wnętrzu znajdują się przepiękne witraże o dużej wartości artystycznej.
http://www.parafiagwiazdymorza.swi.pl/
Wieża widokowa – Będąca pozostałością po byłym kościele protestanckim Marcina Lutra, zniszczonym pod koniec II wojny światowej. Znajduje się przy ulicy: Paderewskiego 7.
Park Zdrojowy- Sięgający swoimi początkami wiek XIX. Zaprojektowany według wizji architekta ogrodów królewskich m.in. w Berlinie i Poczdamie – Petera Josefa Lene; Znaleźć w nim można roślinność pochodzenia śródziemnomorskiego ze starodrzewiem liczącym ok. 150 lat.
Falochrony – z początku XIX wieku, zachodni wraz ze stawą „Młyny” – znakiem nawigacyjnym w kształcie wiatraka, centralny – o długości przeszło 1400 metrów w głąb morza.
Latarnia Morska – z 1858 roku, najwyższa nad Bałtykiem (68 m), 308 schodów na taras widokowy. Znajdziecie w niej wystawę latarnictwa i ratownictwa morskiego.
Fort Wschodni (Gerharda) – Fort Gerharda – zwany również Fortem Wschodnim, to jeden z trzech zachowanych XIX- wiecznych fortyfikacji, wchodzących w skład Twierdzy Świnoujście.Należy do najlepiej zachowanych XIX wiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie. Od 2010 roku jest siedzibą Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. W pomieszczeniach fortu oglądać można ekspozycję dotyczącą świnoujskich fortyfikacji oraz eksponaty znalezione na ich terenie.
Podziemne miasto – historia kompleksu rozpoczyna się w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Powstał w celu skutecznej obrony morskiej bazy Kriegsmarine. Kompleks położony jest w lesie pomiędzy stacją kolejową „Świnoujście-Przytór”, a plażą:
– 300 metrów od drogi S3 i przystanku komunikacji miejskiej,
– 400 metrów od stacji PKP Przytór,
– 4 km od Fortu Gerharda, Latarni Morskiej i Dworca PKP Świnoujście.
http://www.podziemne-miasto.pl/
Gotycki Kościół z XV wieku – Kościół usytuowany jest w miejscu historycznej przeprawy przez Świnę do Przytoru, na prastarym szlaku handlowym wokół Bałtyku. We wnętrzach kościoła znajduje się bardzo cenne wyposażenie: m.in. ołtarz z XV w. i ambona z XVII w. Msza święta odprawiana jest w każdą niedzielę o godzinie 10.00. Możliwość zwiedzania w okresie 1.04 – 31.10 po zgłoszeniu telefonicznym 693 632 796.
Pomnik poświęcony lotnikom RAF-u – Pomnik jest miejscem pamięci 7 lotników Lancastera M.I. z legendarnego 617. Szwadronu RAF „Dambusters”, zestrzelonych 16 kwietnia 1945 roku, w trakcie bombardowania pancernika „Lutzow”.
Cmentarz ewangelicki – Cmentarz położony jest w niewielkim lesie w rejonie ulicy Kwiatowej. Uważany jest za jeden z najlepiej zachowanych, ewangelickich cmentarzy o dużych walorach zabytkowych. Cmentarz założony został w połowie XIX wieku (najstarszy nagrobek pochodzi z 1856 roku) i funkcjonował do II wojny światowej. Był to jedyny cmentarz w Karsiborze. Składa się z dwóch części, które są oddalone od siebie o ok. 100 metrów. Widoczne jest planistyczne założenie cmentarza z alejkami wydzielającymi kwatery grzebalne.
Zachowane nagrobki pochodzą w większości z przełomu XIX i XX wieku.







Galeria